راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک ایده‌ای است که به فکر اکثر افراد نیازمند به کار خطور می‌کند، اما بیشتر افرادی که در شهرهای کوچک هستند نمی‌توانند به ایده‌های بزرگ فکر کنند چون بازار بزرگی در اختیارشان نیست و ایده‌های کسب درآمد از طریق فروش اینترنتی هم نیازمند سرمایه و خرید کالا از شهرهای بزرگ است. با این حال شروع کسب‌وکار در شهر کوچک از چند جهت آسان‌تر است. با زرنیاز دات کام همراه باشید.

مطالب مرتبط:

22 ایده ساده و کم ریسک برای شروع کسب و کار در شهر کوچک

یکی از این دلایل مهم، نبود تامین‌کننده‌های موردنیاز شهروندان در شهر کوچک است که حتی با گذشت زمان این نیازها بیشتر هم می‌شوند و دومین مزیت برای شروع کسب‌وکار در شهر کوچک این است که لازم نیست ایده شما بسیار پیچیده باشد یا تخصص داشته باشید. آنچه که نیاز دارید فقط اطلاع از کسب‌وکارهایی است که هنوز در شهر راه‌اندازی نشده‌اند.

۱. آرایشگاه و پانسیون حیوانات خانگی

کسب‌وکارهای مرتبط با حیوانات خانگی یک صنعت چند صد میلیارد دلاری هستند، بنابراین یک شهر کوچک حداقل به یک آرایشگاه یا پانسیون حیوانات خانگی یا ترکیبی از این دو نیاز دارد. در صنعت حیوانات خانگی هیچ نشانه‌ای از رکود وجود ندارد. در سال ۱۹۸۸، ۵۶ درصد خانوارها در آمریکا یک حیوان خانگی داشتند در سال ۲۰۱۶ این تعداد به ۶۵ درصد افزایش یافته است. بدین معنی است که در آمریکا ۸۰ میلیون خانوار حداقل یک حیوان خانگی دارند.

همچنین کسب‌وکارهای مرتبط با حیوانات خانگی اصولا در خارج از شهر قرار دارند و ایده‌های مناسبی برای مشاغل روستایی هستند چون هیچ‌کسی تمایل ندارد که برای آراستن حیوان خود تا شهر دیگری رانندگی کند. بیشتر شهرهای کوچک فروشگاه محصولات حیوانات خانگی ندارند پس کسب‌وکارها می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و لوازمی مانند غذا، اسباب‌بازی‌ و غذا را هم بفروش برسانند. اگر خوب برای کسب‌وکار خود برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید به یک فروشگاه کامل برای حیوانات تبدیل شوید و به سود زیادی دست یابید.

۲. بوتیک لباس

یکی از امکانات اولیه‌ای که در شهرهای کوچک وجود ندارد، فروشگاه‌های مناسب و معقول برای خرید است. منظور ما پاساژهای بزرگ نیست اغلب افرادی که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند مجبورند برای خرید نیازهای اولیه‌شان در زمینه لباس مسافت زیادی را رانندگی کنند. شما با باز کردن بوتیک لباس به یک مقصد محبوب برای ساکنین اطراف تبدیل می‌شوید و هم می‌توانید تمامی وسایل موردنیاز نوجوانان را بفروش برسانید. حتما لباس‌های آخرین مد روز را در بوتیک خود داشته باشید.

۳. نانوایی

نانوایی‌های محله می‌توانند به عنوان یک کسب‌وکار در شهر کوچک به درآمد مناسب و پایداری برسنند. اگرچه کار کردن در یک نانوایی سخت است اما اگر رویای زندگی شما پخت شیرینی برای تعداد زیادی از افراد بوده است، این ایده کسب‌وکار می‌تواند یک تجربه فوق‌العاده برایتان باشد. همچنین استخدام جوانان شهر یک راه عالی برای ایجاد ارتباط با افراد جامعه است. انجام دادن تحقیقات در زمینه باز کردن یک نانوایی موفق بسیار مهم است، اگر به تازگی می‌خواهید کسب‌وکار در شهر کوچک آغاز کنید. همچنین با نحوه قیمت‌گذاری محصولات هم آشنا خواهید شد.

۴. فروشگاه موادغذایی

شاید این ایده انتخاب بدیهی برای ایجاد یک کسب‌وکار در شهر کوچک باشد اما گاهی اوقات همین نوع انتخاب‌ها نادیده گرفته می‌شوند. اگرچه ممکن است ایده فروشگاه موادغذایی جالب به نظر نرسد ولی یکی از کاربردی‌ترین پیشنهادات است و همه شهرها به آن احتیاج دارند. مانند بسیاری دیگر از ایده‌های کسب‌وکار برای شهرهای کوچک انتخاب‌های زیادی دارید، احتمالا در شهر شما یک فروشگاه موادغذایی محلی وجود دارد در این حالت باز کردن یک مغازه برای غذاهای خاص و ویژه می‌تواند کار درستی باشد. اگر چنین فروشگاهی در شهرتان است، مغازه‌ای برای فروش پنیر یا نوشیدنی باز کنید. احتمالا با خود می‌گویید یک شهر کوچک به چه مقدار پنیر یا نوشیدنی نیاز دارد. به یاد داشته باشید هنگام سرویس‌دهی به یک جامعه کوچک گزینه‌های محدودی وجود دارد که می‌تواند یک فرصت برای شما باشد تا در زمینه‌های مختلفی به ساکنین شهر خدمات ارائه نمایید اما فقط در حد توان خود این کار را انجام دهید.

۵. خدمات چمن‌زنی و باغبانی

یکی از موارد مشترک در اکثر شهرهای کوچک وجود مقدار زیادی چمن و درخت است. از آنجایی که شهرهای کوچک معمولا طبیعت بیشتری دارند، بیشتر ساکنین علاقمند به داشتن چمن و باغ‌های بزرگ هستند. این بدین معنی است که مردم به دنبال خدمات چمن‌زنی و باغبانی هستند. برخی از مزایای شروع این نوع کسب‌وکار در شهر کوچک قابلیت پیش‌بینی، اطمینان‌پذیری و مقیاس‌پذیری آن است. هنگامی که شروع به یافتن مشتریان می‌کنید در حالی‌که خدمات باکیفیت و قیمت مناسبی ارائه می‌دهید، احتمالا مشتریان خود را برای سال‌ها خواهید داشت. همچنین می‌توانید خدمات تکراری که مشتریان نیاز خواهند داشت پیش‌بینی کنید. چمن‌ها فقط نباید مرتب کوتاه شوند بلکه باید به‌طور مرتب به آن‌ها کود داشته شده و علف‌های هرز کنده شوند. همچنین مراقبت از چمن یک ایده عالی برای کسب‌وکار در شهر کوچک است که به‌خوبی قابل‌قیاس هستند. شما می‌توانید با ارائه خدمات محدودی مانند مراقبت از چمن و درخت شروع کنید اما بعدا می‌توانید خدمات محوطه‌سازی را ارائه دهید.

۶. رستوران سیار

باز کردن یک رستوران سیار ممکن است جز اولین ایده‌های موفقیت‌آمیز شما برای شروع کسب‌وکار در شهر کوچک نباشد اما بسته به موقعیت شهر، فصلی بودن ساکنین آن و آب‌و‌هوا، شروع این کار می‌تواند یک سرمایه‌گذاری عالی به حساب آید. بسیاری از شهرهای کوچک جوامع فعال و پرجنب‌و‌جوشی دارند و اغلب فعالیت‌هایی در هوای آزاد مانند رویدادهای ورزشی،جشنواره‌ها و بازار برگزار می‌کنند. با داشتن این توانایی که بتوانید کسب‌وکار خود را به جایی که جمعیت حاضر است منتقل کنید به پول زیادی دست می‌یابید. همچنین رستوران‌های سیار مزایای زیادی دارند از جمله اینکه می‌توان برای برگزاری رویدادها یا جشن‌ها آن‌ها را اجاره داد. برای شهری که ممکن است خدمات غذایی مناسبی نداشته باشد، اجاره یک رستوران سیار برای جشن‌ انتخاب بسیار مناسبی است.

۷. بازارچه خیریه

ممکن است افراد کمی در شهرهای کوچک باشند و مغازه‌ها و فروشگاه‌های کمتری وجود داشته باشد اما بدین معنی نیست که بچه‌ها بزرگ نمی‌شوند، مردم مبلمان جدید نمی‌خرند و بچه‌ها به دانشگاه نمی‌روند. در جوامع سرمایه‌داری، افراد کمتر همیشه به معنای اجناس کمتر نیست. بنابراین باز کردن یک فروشگاه وسایل دست‌دوم یا بازارچه خیریه، یک راه عالی برای کمک به مردم شهر است که بتوانند وسایلی را که لازم ندارند با قیمتی خوب بفروشند. بدین دلیل باز کردن یک بازارچه خیریه ایده عالی است که بیشتر وسایلی را بفروش می‌رسانید از طریق کمک‌های اهدایی دریافت خواهید کرد. این منطقی به نظر می‌رسد که همیشه باید فکر کنید چگونه می‌توانید موجودی کالاهای خود را تنظیم کنید اما همچنین بدین معنی است شما کالاها را با قیمتی کمتر از فروشگاه‌های قدیمی می‌فروشید ولی هرگز بدهکار واسطه یا تولیدکننده نخواهید بود.

۸. خدمات تدریس خصوصی

در جایی که خانه وجود دارد، کودکانی هم خواهند بود که مشکل در ریاضی و زبان دارند.  اگرچه خدمات آموزشی آنلاین زیادی وجود دارد اما هیچ‌چیز جایگزین مزایای یک معلم خصوصی نمی‌شود. تدریس خصوصی علاوه بر اینکه ایده کسب‌وکار خوبی برای شهرهای کوچک است، می‌تواند یک کار سودآور برای شما و افرادی باشد که برایتان کار می‌کنند. اگر به دنبال استخدام کارمند هستید، ما به شما توصیه می‌کنیم با چند معلم که در ریاضیات، زبان و علوم تخصص دارند شروع به کار کنید. معلمانی را که خود را در همه زمینه‌ها متخصص معرفی می‌کنند استخدام نکنید، افراد کمی این مهارت را دارند و احتمالا هزینه استخدام آن‌ها در شروع کار برای شما زیاد است. در عوض، به دنبال معلمانی باشید که در یک موضوع متخصص هستند و تجربه قبلی در تدریس دارند.

۹. کارواش

مهم نیست که شما ساکن کدام شهر هستید چون تمام افراد ماشین‌های تمیز و براق را به گلی و کثیف ترجیح می‌دهند. طبیعت انسان شما را وادار می‌کند که هر ماه پول برای ماشین خود خرج کنید تا تمیز و براق باشد. اگر کارواشی در شهر شما یا شهر بعدی وجود ندارد، باز کردن یک کارواش ممکن است فرصت کسب و کار مناسبی برای شهر کوچک‌تان باشد. به موردی که قبل از شروع کار باید فکر کنید، مکان است. این مرحله را با دقت برنامه‌ریزی کنید تا دیگر مراحل کار برایتان آسان‌تر شود.

۱۰. باشگاه ورزشی

اگر می‌پندارید که راه‌اندازی یک باشگاه ورزشی در یک شهر کوچک ایده بدی است، دوباره به آن فکر کنید. برای فیزیک‌های بدنی در اشکال و اندازه‌های مختلف باشگاه‌های متفاوتی نیاز است. باشگاه‌های تناسب اندام فرصت‌های کسب‌وکار مناسبی برای شهرهای کوچک هستند، همچنین به‌خصوص برای شهرهایی که بیشتر فصل‌های سال آن سرد است پرمنفعت‌تر خواهد بود. لازم به ذکر است که اکنون تناسب اندام موضوع داغی است و نشانه‌ای از رکود در آن وجود ندارد. دیگر دوره باشگاه‌های ورزشی با وزنه‌ها و تجهیزات مختلف گذشته است، زمانی بهتر از حال حاضر برای سرمایه‌گذاری کردن روی تناسب اندام وجود نخواهد داشت.

۱۱. رستوران

هر شهر کوچک یا بزرگی به چند رستوران خوب نیاز دارد. پیتزافروشی محل شما برای همه رویدادها و اتفاقات مناسب نیست اما همانند داشتن یک نانوایی، باز کردن رستوران چیزی نیست که از روی بی‌علاقگی آن را شروع کنید. شما باید اشتیاق، محرک و وسواسی مانند یک کارآفرین و سرآشپز را داشته باشید.

اگر شما در این کار تجربه داشته باشید، صاحب رستوران بودن می‌تواند یک ایده عالی برای کسب‌وکار در شهر کوچک باشد. فقط آگاه باشید که هر چقدر هم رستوران از بیرون پرزرق‌وبرق به نظر برسد، یک چهارم آن‌ها در سال اول شکست خواهند خورد. ما این را نمی‌گوییم تا شما را دلسرد کنیم فقط می‌خواهیم بدانید که چه چیزی در انتظار شما است. با انجام تحقیقات بازار قبل از باز کردن و سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی‌هایی مانند سیستم کارت‌خوان رستوران، می‌توانید مطمئن شوید که کسب‌و‌کار شما باز و موفق خواهد ماند.

۱۲. غذاهای ارگانیک

گرایشی که در کشور فراگیر شده، خوردن غذای سالم است. اگرچه آنچه که غذای سالم به نظر می‌رسید در طول این سال‌ها بارها تغییر کرده است اما مفهوم کلی غذای سالم خوردن برای زندگی طولانی‌تر داشتن و بهتر به نظر رسیدن ثابت مانده است. یک جنبه از این گرایشات که مزایای علمی اثبات شده‌ای هم درمورد آن وجود دارد خوردن غذای سالم است. مردم به دلایل متفاوت غذای ارگانیک می‌خورند اما افرادی که در مناطق روستایی و شهرهای کوچک زندگی می‌کنند اغلب برایشان دشوار است تا بتوانید موادغذایی ارگانیک تازه را پیدا کنند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف‌کنندکان تمایل دارند پول بیشتری را برای غذای سالم پرداخت کنند، بنابراین اگر دسترسی به غذاهای ارگانیک در منطقه شما محدود است، می‌توانید به این کار فکر کنید. فروشگاه موادغذایی سالم ایده مناسبی برای کسب‌وکار در شهر کوچک یا بزرگ است که در آن اقامت دارید.

۱۳. آرایشگاه

کاری است که صرف‌نظر از سن، اکثر مردم چند بار در سال به آن نیاز دارند. اگر شما در حال حاضر به محاسبه تعداد مشتریان خود می‌پردازید و آن را ضربدر سه می‌کنید و می‌پندارید که این درآمد سالانه شما خواهد بود، تصورتان محدود است. با باز کردن آرایشگاه می‌توانید خدمات متنوعی را ارائه دهید که فراتر از مو کوتاه کردن خواهد بود. رنگ کردن، ناخن‌کاری و آرایش فقط تعداد محدودی از آن‌ها است. به یاد داشته که آقایان تمایل دارند که حداقل ماهی یک‌بار موهای‌شان را کوتاه و هر شش هفته یک‌بار رنگ کنند. شما بسته به تجارب و منطقه خود می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید. فقط قبل از باز کردن آرایشگاه مطمئن شوید که طرح کسب‌وکار جامعی آماده کرده‌اید.

۱۴. بستنی‌فروشی

از شروط لازم و اولیه برای واجد شرایط یک شهر کوچک بودن این است که مغازه بستنی فروشی داشته باشد اما صرف‌نظر از این موضوع اگر چنین مغازه‌ای در شهر وجود ندارد باید آن را باز کنید. باز کردن یک مغازه بستنی‌فروشی در شهری کوچک ایده کسب‌وکار تضمین شده‌ای برای دستیابی به جمعیت و مشتریان زیادی است. داشتن اطلاعات درباره محصول خود، آشنا بودن با طعم‌های محبوب بستنی و تمایل به کار کردن در شب‌ها و تعطیلات از عوامل مهم موفقیت به حساب می‌آیند. فقط به یاد داشته باشید، این کسب‌وکار با چالش فصلی همراه است. بنابراین، برای مناطق سرد باشگاه‌های بدنسازی را پیشنهاد می‌کنیم و بستنی‌فروشی برای مناطق گرم توصیه می‌شود. شهری با آب‌و‌هوای عالی برای کار خود پیدا کنید چون این ایده کسب‌وکار برای شهرهای کوچک بی‌نظیر است.

۱۵. تعمیرات منازل

آیا شما فردی هستید دوستانتان همیشه وقتی که سینک ظرف‌شویی‌شان گرفته است یا سقف نشتی دارد به شما زنگ می‌زنند؟ آیا به دنبال شروع کسب‌وکار خود هستید اما از کار کردن و ماندن در یک مغازه خوشتان نمی‌آید؟ تعمیرات منزل تنها ایده کسب‌وکار مناسب برای شما در شهری کوچک است که به دنبالش هستید. از آنجا که در شهرهای کوچک اکثرا فردی برای تعمیرات نیست، ساکنین مجبورند قرارهای خود را از قبل رزرو کنند. این کار راحت نیست اگر توالت شما برای سه روز گرفته باشد. اگر در این کار مهارت و تجربه دارید و با ابزارها آشنا هستید، شروع کسب‌وکار تعمیرات نسبتا ساده است و نیاز به هزینه کمی دارد.

۱۶. فروشگاه کارت هدیه

آمریکایی‌ها به‌طور متوسط سالانه ۶.۵ میلیارد دلار کارت‌پستال خریداری می‌کنند. بیشتر این کارت‌ها در شهرهای بزرگ فروخته می‌شوند. افرادی که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند اغلب به این فروشگاه‌ها دسترسی ندارند چون در نزدیکی آن‌ها نیستند. باز کردن مغازه‌ای برای خرید هدیه نه فقط کارت‌پستال یک ایده خوب برای کسب‌وکار است. تنوع محصولاتی که می‌توانید ارائه دهید بی‌پایان است، وسایل مختلفی را امتحان کنید تا لیستی از محصولات مناسب برای کسب و کار خود را پیدا نمایید.

۱۷. گل‌فروشی

ممکن است متعجب شوید اما باز کردن یک گل‌فروشی ایده کسب‌وکار نسبتا ارزانی نسبت به رستوران یا کارواش برای شهرهای کوچک است. تنهای هزینه‌ای که با آن مواجه هستید خرید یک کولر برای باطراوت و سرد نگه‌داشتن گل‌ها است.

اگرچه مردم مشتاق گل‌های تازه در شهر خود هستند اما شما مجبورید با خدمات تحویل آنلاین رقابت کنید. به یاد داشته باشید، اگر شما اولین گل‌فروش هستید، مردم شهر احتمالا از سفارشات آنلاین استفاده می‌کنند. عادت‌ها به‌سختی تغییر می‌کنند. بهترین راه رقابت با خدمات آنلاین ارائه قیمت‌های معقول، توجه به جزئیات و خدمات به مشتریان و داشتن کمی خلاقیت است.

۱۸. خدمات تمیزکاری

همانند سرویس تعمیرات، ایده کسب‌وکار خوبی برای شهرهای کوچک است اگر نمی‌خواهید مغازه‌ای داشته باشید. اگرچه این روزها مشتریانی که به‌ دنبال خدمات تمیزکاری از شرکت‌های بزرگ یا استارت‌آپ‌ها هستند افزایش پیدا کرده است با این حال خدمات آن‌ها تا مناطق اطراف شهر گسترش نیافته است یا کارکنان حاضر به سفر به شهرهای دور نیستند. این موضوع برای کسانی که به‌ دنبال آشپزخانه تمیز و درخشانی هستند ناامیدکننده است اما فرصت خوبی برای شروع کسب‌وکار شما است. یکی از راحت‌ترین کارهایی است که با هزینه بسیار کمی می‌توانید آن را شروع کنید.

۱۹. کتاب‌فروشی

کتاب‌فروشی ممکن است در حال حاضر با آن چیزی که ما از کودکی به یاد می‌آوریم تفاوت زیادی کرده باشد اما این لزوما بد نیست. نیاز صاحبان کتاب‌فروشی به بکارگیری راه‌های جدید و نوآورانه برای دستیابی به موفقیت، فرصت‌های کسب‌وکار بیشتری را ایجاد کرده است.

اگر شما به دنبال باز کردن یک کتاب‌فروشی به‌عنوان کسب‌وکار در شهر کوچک خود هستید اول باید مطمئن شوید که مرکز توجه فروشگاه به کتاب است. اما این بدین معنی نیست که شما نمی‌توانید محصولات دیگری را در مغازه بفروشید. امروزه به‌ندرت فقط برای کتاب خریدن به کتاب‌فروشی می‌روند. در حال حاضر مقصد اصلی برای خرید هدیه، صنایع دستی و لوازم‌التحریر است. فروش کالاهای مختلف و برگزاری رویدادها میزان درآمد شما را تغییر خواهد داد و مشتریان بیشتری را به سمت فروشگاه شما می‌کشاند، کسانی که ممکن است به‌ندرت کتاب بخوانند.

۲۰. تختخواب و صبحانه (B&B)

اگر در شهری کوچک زندگی می‌کنید و مجبورید از مهمانان خود در خانه پذیرایی کنید، احتمالا آرزو دارید که در شهرتان خدمات تختخواب و صبحانه ارائه شود. اگرچه شهرهای کوچک گردشگری اغلب مهمانسراهای کوچکی دارند اما این بدین معنی است که مکان مناسبی برای اقامت مهمانان عروسی یا جشنی در شهر شما وجود ندارد. باز کردن یک مهمانسرای کوچک می‌تواند نیاز شهر شما را برطرف کند. اگر نگران پر کردن اتاق‌های خود هستید از تعداد کم شروع کنید. این ایده برای افرادی مناسب است که در خانه‌های بزرگ با اتاق‌های خالی زندگی می‌کنند. اگر به دنبال ایده‌ای برای کسب‌وکار در شهر کوچک خود هستید این ایده عالی است.

۲۱. مرکز بازی بولینگ

با وجود اینکه ایده‌های این لیست جز ارزان‌ترین‌ها نیستند اما این مورد می‌تواند بسیار سودآور باشد و مشتریان زیادی را در رده سنی‌های مختلف جذب کنید. یک مکان بازی بولینگ موفق می‌تواند به مرکز زندگی اجتماعی شهری تبدیل شود. در کنار درآمد بولینگ با فروش نوشیدنی و غذا می‌توانید به سود بیشتری دست یابید. مراکز بولینگ در شهرهای کوچک حتی می‌توانند برای کسب درآمد بیشتر اجاره داده شوند. همانند تمامی کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ داشتن برنامه مناسب برای موفقیت در کار لازم است.

۲۲. ماساژ درمانی

فقط بخاطر اینکه شما از شلوغی و هیاهوی شهرهای بزرگ دور هستید، به این معنا نیست که ساکنین شهرهای کوچک درد و استرس را تحمل نمی‌کنند. اگر شما فردی هستید که علاقه‌مندید با دستان خود کار کنید و افراد جدیدی را ملاقات نمایید، این کسب‌و‌کار می‌تواند ایده خوبی برای شروع کسب‌و‌کار در شهر کوچک باشد. ماساژتراپی به آموزش نیازمند است، بنابراین کسب‌وکاری نیست که شما در چند هفته قادر به باز کردن آن باشید مگر اینکه از قبل مجوز ماساژ درمانی داشته باشید. با این حال مراکز و برنامه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای کسب مجوز ثبت‌نام کنید. وقتی‌که آموزش شما کامل شد، به‌عنوان یک ماساژ درمان می‌توانید خودتان ساعت کاری و محل کارتان را مشخص کنید و مشتریان دائمی داشته باشید.

صرف‌نظر از ایده کسب‌وکاری که برای شهر کوچک خودتان انتخاب می‌کنید، برنامه‌ریزی مناسب برای دستیابی به موفقیت ضروری است. داشتن یک کسب‌وکار کوچک به معنای تعهد به سبک زندگی و زمان است. اطمینان حاصل کنید که انتخاب شما در آینده برایتان سود و شادی را به ارمغان خواهد آورد.

تبلیغات اینترنتی زرنیاز ، نیازمندی های آنلاین سراسر کشور و میزبانی مناسب برای ثبت تبلیغات دیجیتالی و آنلاین شما. برای ثبت و معرفی کسب و کار خود از گزینه زیر استفاده نمایید:

بیش تر بخوانیم: 

منبع: پیمنت 24