شرایط اقتصادی روزبه‌روز پیچیده‌تر و مشکل‌تر می‌شود. برخی افراد همزمان چندین شغل دارند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند، به همین دلیل راه‌‌ اندازی کسب‌‌و‌کار به صورت مستقل می‌تواند موثر و کارآمد باشد. کریستی رایت خالق بوتیک کسب‌‌و‌کار، کسب‌‌و‌کاری که به زنان امکان درآمدزایی بر اساس مهارت‌ها و علایق خود را می‌دهد است. با زرنیاز دات کام همراه باشید.

مطالب مرتبط:

در سال گذشته، کتاب بوتیک کسب‌ و کار یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال بوده است که به صورت گام به گام نحوه‌ی شروع، راه‌اندازی کسب‌وکار و رشد آن را در هر سطحی توضیح داده است. رایت به عنوان مربی مجاز کسب و کار به کشورهای مختلفی سفر کرده‌ است تا زنان و مادران مختلف را به راه‌ اندازی کسب‌وکار ترغیب کند و در راستای دست‌یابی به اهداف و موفقیت‌ به آنها کمک کرده است. وی اذعان دارد که توانسته است در کنار وظایف همسری، مادری و خانه‌داری، زنان مختلفی را به راه‌ اندازی کسب‌وکار کوچک ترغیب کند. در ادامه ۱۰ راز رایت برای راه‌ اندازی کسب‌‌وکار کوچک ذکر شده است. امیدواریم که نکات ذکر شده در این مقاله برای راه‌ اندازی کسب‌وکار کوچک و موفق شما مفید باشد.

۱. بهترین زمان برای شروع همین حالا است

سی سال پیش شیوه‌های راه‌ اندازی کسب‌وکار بسیار متفاوت‌تر بوده است و امکان راه‌ اندازی کسب‌وکار برای هر کسی مهیا نبود. امروزه همه چیز تغییر کرده است و موانع کمتری برای ورود به بازار کار وجود دارد. برای راه‌ اندازی کسب‌وکار جدید دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری و فروشگاه‌های فیزیکی ندارید. می‌توانید همین امروز بدون هیچ گونه امکاناتی فقط با داشتن یک ایده و یک صفحه در دنیای مجازی شروع به کار کنید.

۲. لازم نیست مغز تجاری داشته باشید

برای راه‌ اندازی کسب‌و‌کار جدید لازم نیست یک مدیر ارشد کسب‌ و کار (MBA) باشید. برای هیچ نوع خاصی از کسب‌وکارهای فعلی نیاز به مهارت‌های خاص مدیریتی ندارید. در واقع، من کارآفرینان تصادفی مختلفی را ملاقات کرده‌ام که با تنظیم اهداف و مقاصد کسب‌ و کار خود توانسته‌اند موفق شوند.

۳. مشکلات مردم را حل کنید

کسب‌ و کارهای مختلف به منظور کمک به مردم راه‌اندازی شده است، بنابراین هر کسب‌ و کاری نیاز به حل مشکلات واقعی و حقیقی مردم دارد. نیازهای افراد را در نظر بگیرید، مشخص کنید که باید چه مشکلاتی را حل کنید و چرا مردم باید به دنبال کسب‌ و کار و خدمات شما باشند. این امر نشان‌دهنده‌ی ارزش‌های بازاری شما و تغییرات نهایی خدمات ارائه شده است.

۴. با آنچه در حال حاضر در اختیار دارید، کار کنید

کسب‌وکار شما بهترین فرصت برای کسب درآمد است، بنابراین به منظور داشتن کسب‌وکاری موفق و پایدار لازم است همواره هزینه‌ها را در پایین‌ترین سطح خود نگه دارید. بهترین روش برای شروع به کار بهره‌گیری از امکانات و تجهیزات و استعدادهای خود شما است. لازم است به منابع در اختیار خود نگاه جدیدی داشته باشید، از اینکه تا چه حد می‌توانید از این منابع به صورت متفاوتی استفاده کنید متعجب خواهید شد. در صورتی که نیازهای کسب‌ و کار خود را شناخته‌اید، خود را به عنوان یک منبع مفید به چالش بکشید. این کار منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

۵. با دوستان خود تبادل نظر کنید

فعالیت‌هایی هستند که به تنهایی قادر به اجرای آن‌ها نیستید، بهتر است برای انجام این کارها از دوستان و همکاران خود کمک بگیرید. شما برای رفع نیازهای مردم پیشنهاداتی ارائه می‌کنید و مردم نیز برای رفع نیازهای شما پیشنهاداتی دارند. با راه‌اندازی کسب‌ و کار کوچک جدید می‌توانید چه خدمات و امکاناتی را از دیگران دریافت کنید؟ به استعدادهای با ارزش خود اعتماد کنید و نگران استعدادهای متقابل دیگران نباشید.

۶. راه‌ اندازی کسب‌وکار و خلاقیت

خلاقیت باعث می‌شود که بسیاری از هزینه‌های اضافی راه‌اندازی یک کسب‌ و کار جدید کنار گذاشته شوند. چه کسی می‌تواند به شما کمک کند؟ کدام نوع از ارتباطات به شما کمک خواهد کرد؟ این ارتباطات ممکن است منجر به ایجاد هزینه‌های بیشتر، مانند هزینه‌های فضای کار شود. با کمی خلاقیت همواره گزینه‌های بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

۷. با کسب‌وکار نوپای خود همانند یک کسب‌ و کار واقعی رفتار کنید

بین سرگرمی و کار تفاوت وجود دارد. کسب‌ و کار باعث درآمدزایی می‌شود اما سرگرمی نیاز به هزینه کردن دارد. اگر چه این واقعیتی بسیار ساده است اما بسیاری از مردم این واقعیت را از دست می‌دهند.
بنابراین اگر می‌خواهید سرگرمی خود را به کسب‌ و کار تبدیل کنید، با آن همانند یک کسب‌ و کار واقعی رفتار کنید. این مسئله به شناسایی و پذیرش حقیقی نیاز دارد تا بتوانید کار کنید و درآمد کسب کنید.

۸. حساب‌های خود را جداگانه نگه دارید.

کسب‌ و کار شما به جای همکاری با مسولین مالی شخصی نیاز به حساب‌های بانکی و پس‌انداز دارد. این امر باعث می‌شود بتوانید وضعیت حساب‌های خود را جدا نگه دارید و بدین ترتیب زندگی برای شما آسان‌تر می‌شود.

۹. لازم است برنامه داشته باشید.

همواره بهتر است آخر کار را مد نظر داشته باشید. در صورتی که برنامه‌ی از پیش تعیین شده‌ای نداشته باشید، در نهایت دچار سردرگمی می‌شوید و این امر باعث دلسرد شدن شما از کار می‌شود.
از طریق فکر کردن به جزئیات و قیمت‌گذاری دقیق کسب‌ و کار خود می‌توانید تمام جنبه‌های اجرایی کار خود را تحت پوشش قرار دهید. داشتن برنامه به شما اجازه‌ی تمرکز و کنترل می‌دهد. همین مسئله باعث می‌شود که از کسب‌ و کار خود لذت ببرید.

۱۰. ترس را کنار بگذارید

آرزوی قلبی بسیاری از افراد راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق است. اما ترس و وحشت مانع اصلی پیش روی آن‌ها است. این افراد آماده نیستند. کارآفرینان واقعی هر روز با ترس‌های واقعی خود رو به رو می‌شوند و با غلبه بر این ترس‌ها راه‌ موفقیت را طی می‌کنند. اگر آمادگی لازم برای راه‌اندازی یک کسب‌ و کار جدید را ندارید، بهتر است دست نگه‌دارید. آمادگی راز اصلی است، پس ترس‌های خود را کنار بگذارید و شروع به کار کنید.

تبلیغات اینترنتی زرنیاز ، نیازمندی های آنلاین سراسر کشور

بیش تر بخوانیم: 

منبع: پیمنت 24