شما یک کارآفرین هستید یا می‌خواهید تازه کارآفرینی را آغاز کنید؟ کارآفرینان موفق عادت‌هایشان را برای دستیابی به موفقیت بارها و بارها توسعه می‌دهند. کارآفرینان موفق به عادت‌هایی همچون صبر، پشتکار و اراده نیازمند هستند. با زرنیاز دات کام همراه باشید.

مطالب مرتبط:

13 عادت مهم کارآفرینان موفق و راهنمای عملی انطباق با این عادت ها

این ۱۳ عادت حیرت‌انگیز کارآفرینان موفق به شما کمک می‌کند تا به موفقیتی که شایسته‌ شما است دست یابید.

کارآفرینان موفق سرگرمی دارند

همه کارآفرینان سرگرمی‌هایی دارند، مانند یادگیری زبان‌های جدید، ثبت‌نام در یک دوره آنلاین آموزشی، شروع یک کسب و کار آنلاین یا پیگیری فعالیت‌هایی برای کسب درآمد آنلاین. کارآفرینان علایقی دارند که به آن‌ها کمک می‌کند تا رشد کنند و خوشحال بمانند. سرگرمی‌ها یک راه عالی برای پیدا کردن علایق مشابه هستند که می‌توانند در موقعیت‌های شبکه‌سازی مفید واقع شوند.

آیا نمی‌دانید کدام سرگرمی را باید دنبال کنید؟

به صورت تصادفی در کلاس‌ها، فعالیت‌ها و دوره‌های آموزشی برای سرگرمی ثبت‌نام کنید و ببینید آیا به آن‌ها علاقه‌ای دارید.
پرس‌وجو کنید. سرگرمی‌های افراد نزدیک به شما چیست؟ سرگرمی افرادی که می‌خواهید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید چیست؟ این موارد را امتحان کنید تا بفهمید آیا به آن‌ها علاقه‌ای دارید یا نه.
علاقمندید از میلیونرها تقلید کنید؟ طبق آمارهای سایت Business Insider سرگرمی میلیاردرها عبارتست از: کمک به موسسات خیریه، رویدادهای فرهنگی، تناسب اندام، مسافرت، اسکی، مد، سیاست و …

کارآفرینان موفق احساسات منفی را نادیده می‌گیرند

همه کارآفرینان احساسات منفی دیگران را تجربه کرده‌اند. والدین، دوستان و همکاران احتمالا به آن‌ها گفته‌اند که ایده‌شان احمقانه است یا به عنوان کارآفرین موفق نخواهند شد اما آن‌ها توجه نکرده‌اند. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق نیازمندید به درک و بینش خود اعتماد کنید. کاری را انجام دهید که برای شما بهتر است و به روش خودتان زندگی کنید.

نکاتی برای نادیده گرفتن افکار منفی:

کسی به شما گفته است که موفق نخواهید شد؟ به آن‌ها بگویید که حرفشان را روی کاغذی بنویسند. به این ترتیب هنگامی که موفق شدید، مدرکی دارید که نشان می‌دهید بدهکاری یا دینی به آن‌ها ندارید.
بیشتر این‌ احساسات منفی در ذهن شما است. خودتان بزرگترین منفی‌باف هستید. به جای این کار به طرفدار خود تبدیل شوید و یک مانع برای خودتان اضافه نکنید.

کارآفرینان موفق می‌دانند که چگونه با انگیزه بمانند

همه ما لحظات سخت، موانع و شکست‌ها را تجربه می‌کنیم اما می‌دانید که چگونه به خودتان در مواقع بحرانی شغلی انگیزه بدهید؟ اگر چنین است، شما دارای عادت مثبت بسیاری از کارآفرینان موفق هستید. اگر شروع به از دست دادن انگیزه‌تان کنید، این به معنی پایان بازی نخواهد بود. هنوز می‌توانید اقداماتی برای تقویت انگیزه خود انجام دهید.

آیا می‌خواهید انگیزه خود را را تقویت کنید؟

به سخنرانی‌های انگیزشی گوش دهید.
۲۰ دلیل بنویسید که چرا کسب و کارتان را شروع کردید و هر بار که انگیزه خود را برای کار از دست دادید به آن نگاه کنید. به این سوال پاسخ دهید، چرا؟
بیوگرافی شخصی را بخوانید که سختی و مشقت را شکست داده است.
با یک گام کوچک شروع کنید. چه کار کوچکی در حال حاضر می‌توانید انجام بدهید تا به شما کمک کند به هدف بزرگ خود دست یابید؟

کارآفرینان به خوبی زمان را مدیریت می‌کنند

کارآفرینانی همانند ایلان ماسک نسبت به مدیریت زمان وسواس فکری دارند. او مدیرعامل SpaceX و Tesla است و نیازمند است تا مطمئن شود که زمان برابری را به هر دو کسب و کار اختصاص داده است. طبق آمارهای Business Insider، کل روز او به پنج بازه زمانی تقسیم شده است. شما می‌دانید که همه افراد ۲۴ ساعت زمانی مشابه دارند و این سطح جزئیات است که به کارآفرین این اطمینان را می‌دهد که زمانش را به خوبی مدیریت کرده است.

آیا نیازمندید تا از زمان خود بهره بهتری بگیرید؟

از برنامه‌هایی مانند Freedom برای مسدود کردن رسانه‌های اجتماعی و دیگر وبسایت‌هایی که حواس شما را در طول روز پرت می‌کنند استفاده کنید.
از قانون ۲۰-۸۰ پیروی کنید. کدام ۲۰ درصد از کارهای شما منجر به ۸۰ درصد درآمدتان می‌شوند؟ روی این ۲۰ درصد وظایف خود تمرکز کنید و زمانی را که برای سایر وظایف صرف می‌کنید کاهش دهید.
وظایف خود را به دیگران محول کنید. چه کاری را بهتر از دیگران انجام می‌دهید؟ روی همان وظیفه تمرکز کنید و بقیه را برون‌سپاری کنید.
نه بگویید. در طول روز زمان کافی برای اجرای هر ایده‌ای که به ذهنتان خطور می‌کند ندارید. به ایده‌هایی توجه کنید که بیشترین نتایج را به همراه دارند. خوب است گاهی اوقات به دوستان، خانواده و تیم خود نه بگویید.

کارآفرینان ورزش می‌کنند

مارک زاکربرگ برای یکسال می‌دوید. آریانا هافینگتن یوگا و ریچارد برانسون تنیس بازی، دوچرخه‌سواری، دویدن و موج سواری را انجام می‌دهد. کارآفرینان موفق برای ماندن در بهترین فرم، ورزش می‌کنند چون به آن‌ها کمک کند تا زندگی سالم و متعادلی داشته باشند. بسیاری از کارآفرینان موفق می‌گویند صبح زود از خواب بیدار می‌شوند تا روز خود را با ورزش کردن آغاز کنند.

آیا می‌خواهید ورزش را به بخشی از عادت روزانه خود تبدیل کنید؟

زمانی را پیدا کنید که برای شما مناسب‌تر است. شاید شما به باشگاه رفتن در هنگام غروب بیشتر از صبح علاقمند باشید. زمانی را انتخاب کنید که هر روز بتوانید به انجام دادن آن متعهد شوید.
نمی‌توانید به باشگاه بروید؟ یک DVD تناسب اندام بخرید. اینگونه می‌توانید به راحتی در خانه برای تناسب اندام خود ورزش کنید.
آیا به اجبار بیشتری نیاز دارید؟ یک ترفندی که برای من کار می‌کند این است که هر هفته یک پلی لیست از آهنگ‌هایی را که علاقمندم آماده می‌کنم. قانون این است که فقط موقع ورزش کردن می‌توانم به آن گوش دهم. اینگونه زمان تمرین سرگرم‌کننده‌تر خواهد شد.

کارآفرینان بازیکنان تیم هستند

درست است که کارآفرینان رهبر هستند اما بازیکنان تیم هم هستند. آن‌ها می‌‌دانند که چگونه تیم خود را به سودمندی برسانند. آن‌ها نگرانی در مورد به اشتراک‌گذاری کارهایشان ندارند. کارآفرینان به دستاوردهای خود بسنده نمی‌کنند چون روی هدف بزرگتری تمرکز دارند.

آیا نیاز است تا بازیکن بهتری برای تیم باشید؟

وظایف خود را محول کنید. شما نمی‌توانید همه‌ی وظایف را به تنهایی انجام دهید چون باعث ناکارآمدی می‌شود. مسئولیت‌های خودتان را با تیم‌ به اشتراک بگذارید تا آن‌ها بهتر بتوانند رشد کنند. اگر شما تیم ندارید، فریلنسرهایی را برای کمک استخدام کنید.
اگر کسی به دنبال رسیدن به هدفی خاص در حرفه خود است، به آن‌ها کمک کنید تا به آنجا برسند. و اگرنه، برای همیشه آن‌ها را از دست خواهید داد.
همه افراد را درگیر کار کنید. همانند فردی نباشید که می‌خواهد فقط خودش شناخته شود. کمک خواستن از دیگر اعضای تیم این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به هدف بزرگتری دست یابید.

کارآفرینان موفق «زمان من» را پیدا می‌کنند

«زمان من» فقط مختص افراد درونگرا نیست. زمانی است برای شما تا بتوانید اقدامات و ارزش‌های خود را نشان دهید، ذهن‌تان را خاموش کنید یا زمان خود را برای انجام کاری که دوست دارید صرف کنید. زمان من می‌تواند هنگامی باشد که شما در حمام ایده‌هایی به ذهن‌تان خطور می‌کند یا وقتی که صبح زود در حال دویدن هستید. می‌تواند لحظه‌ای در روز باشد که در حال نوشتن خاطرات روزانه‌تان هستید یا یک کتاب در مورد کسب و کار را می‌خوانید.

چگونه می‌توانم این عادت را در خود ایجاد کنم تا زمانی را برای خودم ایجاد کنم؟

زمانی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد. وقتی که بچه‌ها به خواب رفته‌اند یا قبل از اینکه اعضای خانواده بیدار شوند.
علاقه‌ای را دنبال کنید تا شما را هیجان‌زده کند و به ادامه دادن تشویق کند.
زمان ناهار بهترین فرصت برای زمان من است. شما از خانواده دور هستید و به راحتی می‌توانید استراحت و تفریح کنید.

کارآفرینان سالم هستند

شما نمی‌توانید یک ذهن با استعداد بدون رژیم غذایی مناسب و کامل داشته باشید. غذاهای فست‌فودی همچون ماکارونی و پنیر در طولانی مدت برای شما فایده‌ای نخواهد داشت. سبزیجات، پروتئین و چربی‌های سالم باید بخشی از رژیم غذایی متعادل شما باشند.

نکاتی برای زندگی سالم

رژیم غذایی شما مهم است اما فقط این کافی نیست. همچنین شما به ورزش‌های فیزیکی متناسبی مانند ایروبیک (ورزش‌های هوازی) و ورزش ذهن مثل یوگا نیازمندید. سعی کنید خاطرات هر روزتان را برای پاک نمودن روح و ذهن خود بنویسید.
یک روز در هفته تقلب کنید. یک روز هر چه را دوست دارید بخورید بقیه روزهای هفته عادات غذایی درستی را دنبال کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا توجه بیشتری به غذاهایی که می‌خورید داشته باشید. با این حال، خودتان را از غذاهای مورد علاقه‌تان محروم نکنید.
از شکر دوری کنید. اگر مواد تشکیل دهنده هر موادغذایی را بخوانید می‌بینید که قند تقریبا در همه چیز وجود دارد و بطور ناخواسته باعث می‌شود تا شکر زیادی مصرف کنید. زمانی را برای خواندن مواد تشکیل دهنده روی مواد غذایی صرف کنید. غذای شما می‌تواند به رسیدن به موفقیت کمک کند.
موفق‌ترین کارآفرینان واقعا می‌خوابند. هر شب حتما هشت ساعت بخوابید تا بتوانید هر روز، روز پربارتری داشته باشید.

کارآفرینان صبح زود از خواب بیدار می‌شوند

براساس تحقیقات Business Insider، ریچارد برانسون ساعت ۵:۴۵، ایندرا نویی ۴، تیم کوک و هاوارد شولتز ۴:۳۰ صبح از خواب بیدار می‌شوند. اکثریت آن‌ها ۷ صبح محل کارشان هستند. همه‌ی این افراد کارهای روتین صبحگاهی را انجام می‌دهند.

نکاتی برای عادت کردن به بیدار شدن صبح زود

زود به رختخواب بروید. نیمه شب زود نیست. ساعت ۹ یا ۱۰ زمان مناسبی است.
روی یک کاغذ بنویسید که چرا باید زود از خواب بیدار شوید. دلایل منطقی مانند انجام دادن وظایف A را ننویسید. یک دلیل معنا و مفهوم دار مانند کمک به افراد بیشتر برای حل مشکل A را یاداشت کنید. این کاغذ را روی میز کنار تختخواب بگذارید. هنگامی که زنگ موبایل شما صبح صدا می‌خورد و به وسوسه می‌افتید تا آن را کمی به تعویق بیندازید، اول آن یادداشت را بخوانید. جهان به شما نیاز دارد بنابراین، بهتر است عجله کنید.
موبایل‌تان را نزدیک رختخواب قرار ندهید. آن را طرف دیگر اتاق بگذارید. به این ترتیب، شما نمی‌توانید پیام‌هایتان را چک کنید یا با غلت زدن زنگ آن را خاموش کنید. شما برای خاموش کردن زنگ مجبورید از تختخواب بلند شوید، پس اطمینان حاصل کنید که این کار بسیار آزاردهنده است.

کارآفرینان موفق سوال می‌پرسند

کنجکاوی ممکن است کار درستی نباشد اما عادتی است که باعث موفقیت کارآفرین می‌شود. «من فکر می‌کنم چه اتفاقی خواهد افتاد اگر…» فکری است که در نتیجه تجربه ماجراها و ایده‌های جدید به وجود می‌آید. نوآوری از کنجکاوی یک کارآفرین خلق می‌شود.

چگونه کنجکاوی را به یک عادت تبدیل کنیم

چیزهای جدید امتحان کنید. غذاهای جدید بخورید. تجربیات اغلب منجر به ظهور چیزهایی می‌شود که با آن به طور عادی مواجه نخواهید شد. شما هرگز نمی‌دانید زمانی که تصمیم می‌گیرید چیزی را تجربه کنید، ممکن است الهام‌بخش ایده‌ای برایتان شود. هر چه بیشتر کنجکاوی کنید، تجربیات بیشتری را می‌توانید از آن کسب کنید. هرگز نمی‌دانید زمانی‌که چیزی را امتحان می‌کنید، ممکن است الهام‌بخش شما برای کمپین بازاریابی بعدی شود.
مطالعه کنید. اطلاعات برای رشد و موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین ضروری است اما به جای خواندن مطالب بی‌پایان شبکه‌های اجتماعی، کتاب‌ها و وبسایت‌های معتبر و مشهور را بخوانید. سعی کنید در مورد موضوعاتی که در مورد آن چیزی نمی‌دانید مطالعه کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا ارتباطاتی ایجاد کنید که قبلا متوجه وجود آن‌ها نشده‌اید.
همه چیز را امتحان کنید. همیشه لازم نیست تا منطقی باشید. آیا می‌دانید زنان از مشتریان اصلی خودرو هستند؟ به همین دلیل است که آگهی‌های خودرو اغلب ویژگی‌های ایمنی را ذکر می‌کنند چون بیشتر مشتریان خانم  به دنبال خودروهایی برای خانواده هستند.

کارآفرینان موفق می‌دانند چرا کارشان را شروع کرده‌اند

شما می‌خواهید چه تأثیرگذاری بر این جهان داشته باشید؟ چرا می‌خواهید یک کسب و کار را شروع کنید؟ چرا می‌خواهید یک میلیون دلار درآمد داشته باشید؟ نیروی انگیزشی شما چیست؟ چه کسی شما را به سوی موفقیت سوق می‌دهد؟ هر چه سوالات بیشتر و سخت‌تری از خود داشته باشید برای رسیدن به آن تلاش بیشتری خواهید داشت. جواب شما دلیل از خواب بیدار شدن و دلیل سختی کشیدن‌ها است. آن‌ها را بنویسید، به خاطر بسپارید و اگر مجبورید به عقب برگردید آن‌ها را به سادگی برای خودتان توضیح دهید.

چگونه سوالات بیش تری از خودمان بپرسیم

اهداف تعیین کنید. لازم نیست اهداف سالانه داشته باشید اما اهداف روزانه، هفتگی، ماهانه یا سه ماهه مناسب است. اگر فقط یکبار در سال به آن‌ها فکر کنید، به راحتی تمرکزتان روی اهداف را از دست خواهید داد. اهداف خودتان را یادداشت کنید. به چه موفقیت‌هایی و دقیقا چه تاریخی می‌خواهید به آن‌ها دست یابید. هر روز پیشرفت خودتان را در رسیدن به این اهداف چک کنید.
سپاسگزار باشید. شما هدف بزرگی دارید که می‌خواهید به آن دست یابید. شما به کمک دیگران برای رسیدن به آن نیازمندید. شاید این افراد مشتریانی هستند که محصول شما را خریداری می‌کنند یا کارمندانی که استخدام می‌کنید تا در رسیدن به هدف کمک‌تان کنند. آن‌ها هدف شما را دست‌یافتنی می‌کنند پس به آن‌ها بگویید که چقدر سپاسگزارشان هستید. در روز تولدشان به آن‌ها کارت‌های تبریک دست‌نوشته برای کمک به شما در دستیابی به اهداف‌تان هدیه بدهید. برایشان ایمیل بفرستید و بگویید چقدر خوشحالید که آن‌ها را در تیم‌تان دارید. اجازه دهید که بدانند شما بدون آن‌ها چیزی نیستید چون آن‌ها بخش بزرگی از موفقیت شما هستند.

کارآفرینان تصمیمات کمتری می‌گیرند

مارک زاکربرگ هر روز لباس مشابهی می‌پوشد. چرا؟ برای کاهش تعداد تصمیماتی که او هر روز می‌گیرد. تصمیم‌گیری می‌تواند خسته‌کننده باشد، حتی اگر آگاهانه آن را احساس نکنیم. به طور میانگین بزرگسالان روزانه ۳۵ هزار تصمیم می‌گیرند مانند تصمیم‌گیری برای خواندن این مقاله از میان مقالات موجود.

نکاتی برای کاهش تعداد تصمیم‌گیری‌های شما

تصمیمات را به دیگران محول کنید. افرادی باهوشی را در کنار خود داشته باشید که بتوانند از طرف شما تصمیم بگیرند. تیم می‌تواند برای گرفتن تصمیمات درست و دقیق به شما کمک کند، در نتیجه می‌توانید تمرکز برای اتخاذ تصمیمات مهمتر داشته باشید.
تصمیمات خود را راحت‌تر کنید. با غذا شروع کنید. شما هر روز تصمیم‌گیری‌های متعددی در مورد غذاهایی که می‌خورید انجام می‌دهید. می‌توانید این تصمیمات را با در نظر گرفتن برنامه غذایی مشابه برای هفته کاهش دهید.
وقتی که مجبور نیستید تصمیم نگیرید. به طور متوسط افراد از یک سمتی طرفداری می‌کنند اما کارآفرین بی‌طرف می‌ماند و مشکلی برای خودش ایجاد نمی‌کند.

کارآفرینان موفق عمل می‌کنند

با خیال و رویا خداحافظی کنید و به زندگی واقعی سلام بگویید. ایده شروع کسب و کار که در ذهن داشتید به یک فروشگاه واقعی تبدیل شده است. هدفی را که دو ماه قبل برای خودتان تعیین کرده بودید، به نتایج قابل قبولی رسیده است. اگر می‌خواهید بازی را ببرید، باید آن را آغاز کنید. ایده‌ها برای کارآفرینان معنایی ندارند. همه چیز به انجام آن بستگی دارد.

تنها نکته برای عمل کردن

بهانه‌ها را تمام کنید و  کار خود را آغاز کنید.

تبلیغات اینترنتی زرنیاز ، نیازمندی های آنلاین سراسر کشور

بیش تر بخوانیم: 

منبع: پیمنت 24