کارآفرینی یکی از پویاترین فعالیت‌هایی است که می‌توان انجام داد زیرا مدام نیاز به تلاش، تفکر، تحقیق و بررسی رویکردهای مختلف دارد. اگر قصد دارید که کارآفرینی موفق باشید یا در دنیای کسب‌ و کار حرفی برای گفتن داشته باشید، باید فورا به تغییرات کسب و کار دقت کنید. زمانی که تغییراتی در دنیای کسب و کار به وجود می‌آید، برای موفقیت هر چه بیشتر در حرفه خود باید با آن‌ها هم‌ سو و هم‌ گام شد. عناصری که در گذشته به عنوان موفقیت هر کسب و کار به شمار می‌رفت، دیگر کافی نیستند. با زرنیاز دات کام همراه باشید.

مطالب مرتبط:

چه تغییراتی در کسب و کار همیشه لازم و ضروری است؟

با وجود رشد روز افزون دنیای فناوری، ابزارهایی به بازار و عرصه رقابت پا گذاشته‌اند. برای ماندن در کارزار رقابت باید تا جایی که ممکن است، از این ابزارها بهره برد. در ادامه به تعدادی از ضروری‌ترین تغییرات کسب و کار پرداخته شده است.

مدیریت صحیح ایمیل‌ ها بسیار مهم است

صرف وقت زیاد برای ایمیل‌هایی که برای مشتریان فرستاده می‌شود، انرژی و زمان زیادی می‌طلبد. غالف شدن از این راه ارتباطی هم ضررهای فراوانی را به هر کسب و کار تحمیل می‌کند. برای رفع این مشکل، باید به کمک ابزارهایی مناسب و هوشمند به مدیریت صحیح ایمیل‌ها پرداخت. این روزها به مدد فناوری، گزینه‌های زیادی پیش روی صاحبان کسب و کار قرار دارد. یعنی ابزارهای دیجیتالی مختلفی برای کنترل وضعیت دریافت و ارسال ایمیل‌ها وجود دارد. بنا به کسب‌ و کارهای گوناگون، ابزارهای متنوعی هم وجود دارند و در آینده‌ای نزدیک هوشمندتر و مفیدتر فعالیت خواهند کرد.

طراحی و استفاده از پایگاه داده قوی ضروری است

برای ارتباط هر چه موثرتر با مشتریان باید پایگاه داده‌ای قوی تشکیل داد. پایگاه داده قوی در زمینه‌های گوناگون کسب و کار اعم از مشتریان و محصولات به مدیریت بهتر اوضاع بسیار کمک خواهد کرد. تغییرات کسب و کار در زمینه داده و اطلاعات، منجر به ایجاد تحولات شگرفی در رشد و توسعه محصولات و سازمان‌‌ها شده است. استفاده از چنین امکانی باعث می‌شود تا برندها بیشتر در معرض دید قرار بگیرند. وجود پایگاه‌های داده قوی و مناسب از جمله دغدغه‌های کسب‌ و کار، مدیران موفق است. ابعاد مختلف این پایگاه‌ها می‌تواند درباره مشتریان، کارکنان و مدیران وجود داشته باشد. روش‌هایی مختلف که می‌توانند سرعت، دقت و صحت تولید را افزایش بدهند.

وجود مشاوری ۲۴ ساعته برای کسب و کار ایده‌آل است

یکی دیگر از تغییرات کسب و کار مهم که این روزها باید به آن توجه کرد وجود دستیار و مشاوری است که همواره در کنار مدیر حضور دارد. چنین نقش و جایگاهی با تصدی‌گری فردی هوشمند می‌تواند به رشد و رونق فعالیت‌های کسب‌ و کار کمک شایانی کند. وجود دستیار و راهنمایی که همه چیز را به طور ۲۴ ساعته بررسی و تحلیل کند، کمک درخشانی خواهد بود.

اما لازمه وجود چنین امکانی دست‌یابی به منابع زیادی است که اطلاعات و نقاط مختلف کسب و کار را به هم پیوند می‌دهد، پس این جا است که باز هم دنیای فناوری به میان می‌آید و با کمک ابزارهای دیجیتال چنین فرصتی را در اختیار کارآفرینان و کسب و کارهای گوناگون قرار می‌دهد. این همکاری می‌تواند هم به شکل نرم‌افزارها و برنامه‌های کاربردی باشد و هم در قالب بسترها و پلتفرم‌هایی آنلاین و مجازی که متصدیانی حقیقی و انسانی آن‌ها را مدیریت و هدایت می‌کنند.

پیشگویی درباره محصول لازمه دنیای کسب و کار است

وجود ماشین زمانی که با سفر به آینده، اطلاعات مفیدی در زمینه تولید محصولی خاص در اختیارمان بگذارد، ایده‌ای به شدت هیجان‌انگیز است، اما بدیهی است که فعلا و حتی در آینده‌ای نزدیک امکان دسترسی به چنین ابزاری وجود نخواهد داشت. کوته‌ انگاری است، اگر فکر کنیم که این روزها با همین اطلاعات و ابزارهای فعلی قابلیت پیشگویی درباره محصولات وجود ندارد. به کمک تولید محصولات در مقیاس کم، تعیین امکان‌سنجی و بررسی محصولات در بازارهای محتمل و بالقوه، بسیاری از فعالیت‌های ماشین زمان قابل اجرا و پیگیری است. پیشگویی محصولات و بررسی آینده را نباید به هیچ وجه پشت گوش انداخت. رمز موفقیت در دنیای جدید با وجود تغییرات کسب و کار، درست عمل کردن در حال با نگاه به آینده است. توجه به آینده آنقدر حائز اهمیت است که رشته آینده‌پژوهی روز به روز در حال رونق و توجه است.

پیگیری رضایت و شادی را از قلم نیاندازید

پیگیری رضایت و شادی مشتریان یکی از مهم‌ترین ابعاد هر کسب و کار است. اگر به دنبال رصد کردن تغییرات کسب و کار در دنیای کنونی هستید، باید این موضوع را جدی بگیرید. بسیاری از سازمان‌ها و برندهای گوناگون به کمک نظرسنجی‌های مختلف و فعالیت‌های متنوع بخش‌های روابط عمومی و مدیریت مشتریان در پی سنجش میزان رضایت مشتریان هستند اما واقعیت این است که به کمک ابزارهای دیجیتالی امروز به ویژه تلفن‌های همراه، امکان بررسی عواطف و احساسات مشتریان بسیار ساده‌تر شده است. کافی است بازخوردهای فوری و لحظه‌ای مخاطب را در بستر شبکه‌های مجازی و اینترنت تحت نظر داشته باشید تا به سادگی از احساسات واقعی آن‌ها باخبر شوید و با آگاهی و دانش هر چه بیشتر در ارائه محصولات و خدمات گام بردارید.

شناسایی احساسات مختلف مشتری نظیر شادی، غم و اضطراب تا حدود زیادی می‌تواند به توسعه کسب‌ و کار و محصولات کمک کند. بازخوردهایی که دقیق ثبت بشوند و دقیق‌تر هم مورد تجزیه و تحلیل واقع شوند، راهگشای این رشد و توسعه خواهند بود. مدیریت تجربه مشتری در هر نقطه از تعامل او با برند و کسب‌ و کار، حتی در زمانی که ارتباطی رو‌ در‌ رو و واقعی هنوز شکل نگرفته است، نقش بسیار تعیین‌ کننده‌ای در موفقیت دارد.

گروه‌ های اجتماعی نقش مهمی در تغییرات کسب و کار دارند

شبکه‌های اجتماعی با وجود ابزارهای مختلفی که ارائه می‌کنند، باعث شده‌اند تا موضوعات مختلف با دسته‌بندی‌های موضوعی تفکیک‌ شده‌ای مانند هشتگ‌ها در اختیار مخاطبان قرار گیرند. علاوه بر این، تفکیک موضوعی و قابلیت یافتن اطلاعات درباره محصولات و خدمات مختلف، کاربران هم به سادگی می‌توانند با صحبت کردن درباره محصولات در قالب‌های متنوع تصویر، صدا و ویدیو نقش مهمی در ایجاد توسعه هر چه بیشتر کسب و کارها داشته باشند. گروه‌های اجتماعی که از آن‌ها با عنوان تاثیرگذاران شبکه‌های اجتماعی یا اینفلوئنسرها یاد می‌شود، نقش مهمی در تبلیغات و بازاریابی برای کسب و کارها بازی می‌کنند و قدرت زیادی در اشاعه و ترویج موضوعات مختلف دارند.

کانون تبلیغات اینترنتی زرنیاز ، نیازمندی های آنلاین و بر خط 

ثبت آگهی رایگان و ویژه

بیش تر بخوانیم: 

منبع: پیمنت 24