کسب و کارهای کوچک برای جذب مشتری انواع مختلفی از راهکارهای بازاریابی و تبلیغاتی را می‌توانند انتخاب و اجرا کنند. اگر منتظر بمانید تا تبلیغ نام شما دهان به دهان بچرخد، مدت زمان زیادی را باید صبر کنید تا به بازدهی مطلوب برسید؛ پس نیاز به تبلیغ دارید. با توجه به نوع کسب و کار و شرایط دیگر که وابسته به محیط است، پیاده سازی چند ایده تبلیغاتی به سرعت تعداد مشتریان شما را افزایش می‌دهد. با زرنیاز دات کام همراه باشید.

مطالب مرتبط:


۱۰ ایده تبلیغاتی پربازده برای کسب و کارهای کوچک

فهرست ایده‌های تبلیغاتی که در ادامه مطالعه می‌کنید، شامل دو بخش ایده‌های سنتی و ایده‌های نوین است.

ایده‌های تبلیغات سنتی

ایده‌‌های تبلیغاتی سنتی شامل مواردی است که قدیمی هستند اما هنوز هم به خوبی کار می‌کنند. شاید برخی از آن‌ها را امتحان کرده باشید:

۱- تبلیغ در روزنامه و مجلات محلی و تخصصی

در هر شهر و منطقه، روزنامه و مجلات محلی وجود دارد که مخاطبان خاصی دارند. در کنار نشریات که جنبه عمومی دارند، نشریاتی هستند که موضوع خاص و مخاطبان خاصی دارند. برای مثال مجلاتی که مخاطبشان پزشک‌ها، معمارها یا آرایشگران هستند. اگر کسب و کار شما مربوط به خدمات یا محصولات در موضوعی خاص است این نشریان به صورت هدفمند شما را به مشتریان معرفی می‌کنند.
برخی نشریات توسط مراکز تبلیغاتی صرفا به قصد تبلیغ چاپ و منتشر می‌شوند. این نوع از نشریات که معمولا در چند صفحه چاپ می‌شوند به صورت دستی به صندوق‌های پست خانگی انداخته می‌شود. اگر کسب و کار شما بیشتر جنبه عمومی دارد این نوع نشریان انتخاب بهتری است.

۲- چاپ کارت ویزیت

بهترین شیوه تبلیغ و بازاریابی، چهره به چهره است. اما ایده تبلیغاتی چهره به چهره بدون کارتی که معرف تبلیغات شما باشد، تاثیر به مراتب کمتری خواهد داشت. افراد به راحتی نام‌ها را فراموش می‌کنند.
تصور کنید شما به چندین نفر خدمات خود را معرفی کنید و چند ماه بعد که بخواهند با شما تماس بگیرند نام شما را فراموش کرده باشند یا شماره تماس شما را نداشته باشند. مطمئنا شروع به جستجو در اینترنت یا پرسش از افراد دیگر می‌کنند که احتمال دارد به راحتی به سراغ رقبای شما بروند.

۳- عضویت در سازمان‌ها و گروه‌های تجاری

برخی از کسب و کارها به صورت شبکه‌ای و سازمان‌یافته کار می‌کنند. به دلیل این که این نوع کسب و کارها محصولات و خدماتشان مرتبط با یکدیگر است، از تبلیغ برای یکدیگر بهره می‌برند. اگر کسب و کار شما هم از این نوع است می‌توانید با همکاری دیگران شبکه‌ای از کسب و کارهای مرتبط ایجاد کنید یا در گروه‌های موجود عضو شوید.

۴- تبلیغات شهری

تبلیغات شهری شاید جزو قدیمی‌ترین انواع ایده تبلیغاتی باشد اما هنوز بسیار پرکاربرد است. در حال حاضر این نوع تبلیغ جدید نیست اما خلاقیت در آن حرف اول را می‌زند. یک جمله یا تصویر خلاقانه تمامی نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند.

در کنار انواع روش‌های تبلیغ شهری مثل تبلیغ در نمایشگرهای بزرگ شهری، ایستگاه‌های اتوبوس، نصب بیلبورد، پوستر و تراکت، چند ایده تبلیغاتی کوچک اما پربازده هم می‌تواند تاثیرگذار باشد. برای مثال به کودکان مراجعه‌کننده به فروشگاه هدیه‌ای با نام برند خود بدهید.

۵- تبلیغ در رادیو و تلوزیون

از گذشته تا به امروز تبلیغات در تلویزیون از محبوبیت زیادی برخوردار بوده است؛ چرا که  مشتریان زیادی را جذب می‌کند. تبلیغ در کانال‌های رادیو و تلوزیون شاید هزینه زیادی داشته باشد اما در مدت کوتاهی توسط جمعیت زیادی دیده می‌شود و شنیده می‌شود.

۵ ایده تبلیغاتی جدید و کم هزینه

با پیشرفت تکنولوژی، تبلیغات هم رنگ و بوی نوین گرفته و شیوه‌های جدیدی برای بازاریابی و جذب مشتری به کار گرفته می‌شود. با ۵ ایده تبلیغاتی نوین آشنا می‌شویم:

۱- تبلیغ در سایت‌های پر مخاطب

اکثر افراد روزی چند ساعت از اینترنت استفاده می‌کنند و برخی سایت‌ها مخاطبان چند میلیونی دارند. اگر کسب و کار شما از نوع محلی است، بهتر است از سایت‌هایی که مخاطب محلی دارند استفاده کنید. مزیت این ایده تبلیغاتی متناسب بودن با انواع بودجه است. تعداد زیادی سایت پرمخاطب وجود دارد و هر کدام هم چندین آپشن برای انتخاب ارائه می‌کنند.
اگر نمی‌خواهید درگیر مدیریت و طراحی تبلیغات در وب‌سایت‌ها شوید، مراکزی وجود دارد که از صفر تا صد تبلیغ شما را بر عهده می‌گیرند و در شبکه‌ای از سایت‌های تحت پوشش، شما را تبلیغ می‌کنند.

کانون تبلیغات اینترنتی زرنیاز ، میزبان تبلیغات و بستری برای معرفی کسب و کار شماست. در زرنیاز آگهی خود را درج کنید ، برای آن تصویر انتخاب و اطلاعات لازم را منتقل کنید و تبلیغ را ارسال کنید تا در اینترنت و موتور جستجوها دیده شوید. برای ثبت تبلیغ از گزینه زیر استفاده نمایید.

ارسال آگهی رایگان

۲- تبلیغ با کمک ایمیل

در کسب و کارهای آنلاین استفاده از ایمیل برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی یک ضرورت محسوب می‌شود. حتی اگر کسب و کار شما آنلاین نباشد، این ایده تبلیغاتی باز هم قابل اجرا است. کافی است ایمیل مشتریان خود را داشته باشید؛ به راحتی و بدون هزینه می‌توانید مشتریان قبلی خود را از تخفیف یا شرایط ویژه فروش محصولات یا خدمات خود آگاه کنید.

۳- شرکت در نمایشگاه و جشنواره

خوشبختانه در هر کسب و کاری نمایشگاه یا جشنواره‌ای در سطح ملی یا استانی حداقل سالی یک بار برگزار می‌شود. شرکت در این نمایشگاه‌ها باعث می‌شود تا با مشتریان واقعی ارتباط برقرار کنید. این ایده تبلیغاتی به خصوص برای کسب و کارهایی که مشتریانشان کسب و کارهای دیگر هستند (B2B) تاثیرگذار است.

۴- شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی در چند سال اخیر در کشور ما رشد بسیار گسترده‌ای داشتند. اینستاگرام و تلگرام بیشترین مخاطب را در کشور ما دارند. به جز این که کسب و کار شما هم می‌تواند کانال یا صفحه اطلاع‌رسانی داشته باشد، چندین کانال و صفحه پرمخاطب وجود دارند که تبلیغ قبول می‌کنند.

۵- خلق ارزش و محتوا

از بهترین و مدرن‌ترین روش‌های تبلیغ و بازاریابی، تولید محتوا و خلق ارزش است. اساس این ایده تبلیغاتی بر ایجاد محتوا مثل متن، تصویر، فیلم یا صوت مرتبط با کسب و کار خودتان است. در واقع شما محتوا یا ارزشی که مخاطب به دنبالش است را به رایگان در اختیارش قرار می‌دهید و در کنار آن خدمت یا محصول خودتان را تبلیغ می‌کنید.

بیش تر بخوانیم: 

منبع: پیمنت24