دغدغه صاحبان کسب و کار هزینه های تبلیغات است، از جمله اینکه در بسیاری از موارد برای رسیدن به نتیجه ی بهتر و اثر بخشی بیش تر در جذب مشتری، نیاز به بازنگری ، ویرایش و تغییر مداوم تبلیغ دارد. در این مقاله به روش های کم هزینه تبلیغات برای کسب و کار پرداخته می شود ، با زرنیاز دات کام همراه باشید.

مطالب مرتبط:

روش های کم هزینه برای تبلیغ کسب‌وکار

اکثر ما شعار تبلیغات هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری هوشمندانه است را شنیده ایم ، ولی با این حساب هنوز یکی از دغدغه های همیشگی صاحبان کسب و کار به ویژه کسب و کارهای کوچک و تازه کار ، هزینه های ناشی از تبلیغات است.

شاید شما هم با این مورد برخورد کرده باشید که فکر ، وقت و هزینه ای را صرف تولید یک تبلیغ کرده اید ولی بازخورد ناشی از آن دلچسب و مفید نبوده است. در این لحظه تنها چیزی که به ذهن شما می رسد این است که تبلیغات اثری در کار شما ندارد ، ولی در این نوشتار گام هایی برای انجام تبلیغات با کمترین هزینه ممکن برای کسب و کار شما در فضای مجازی ارائه می شود تا به این درک برسید که تبلیغات آنلاین کم هزینه ، سرمایه گذاری هوشمندانه و پربازده تری است.

طرح کسب و کار خود را روی کاغذ بیاورید

نخستین گام، تعریف بهترین چشم‌انداز برای کسب‌وکار است، پس از آن نیز طراحی مسیر چگونگی رسیدن به آن ها است. پس از آن نوبت تهیه طرح بازاریابی (Marketing Plan) است. با انجام این کار شما برای حمله به بازار، طراحی انجام می‌دهید و در آن تاکتیک‌های خود را مشخص می‌کنید.

خود را متمایز کنید

در این مرحله شما می بایست ، تمامی خدمات و محصولات و اطلاعاتی که می تواند شما را نسبت به رقبا متمایز کند را روی کاغذ بیاورید و ببینید جذاب ترین چیزی که در کسب و کار شما به چشم می خورد کدام است و چگونه می توان از این جذابیت برای معرفی غیر مستقیم محصول خود استفاده کرد.

یک وب سایت بسازید

در دنیای کسب‌وکار امروز- حتی برای کسب‌وکارهای بسیار کوچک- نداشتن وب سایت بی‌معنی است، چرا که بخشی از هویت هر کسب‌وکار می‌تواند با آن مشخص شود. اگر توانایی طراحی و ساخت یک وب‌سایت سفارشی برای خود ندارید، می‌توانید از سایت‌های ارائه‌دهنده قالب‌های آماده و طراحی شده مانند بلاگفا، ایران بلاگ و میهن بلاگ-البته به شرطی که به مشکل فنی نخورد!- استفاده و سپس اطلاعات آن را به دامنه سایت خود متصل کنید.

از سایت های تبلیغات رایگان استفاده کنید

نمونه های زیادی از سایت های معرفی مشاغل رایگان و بانک های مشاغل با بازدید روزانه وجود دارد ، بودن در این فضاها صرفا دسترسی به اطلاعات کسب و کار شما را راحت تر می کند. ولی به چند نکته توجه کنید :

وب سایت هایی که به صورت نیازمندی آگهی رایگان برایتان می سازند شاید زیاد مورد استفاده قرار نگیرند.
در وب سایت هایی تبلیغ کنید که شما را به صورت مجزا تبلیغ و برای کاربرانشان به نمایش می گذارند.
به این نکته توجه کنید که اطلاعات شما قابل ویرایش باشد.
قرار دادن لینک وب سایت شما در این وب سایت ها با توجه به بازدید بالا می تواند به سئو و پیدا شدن سریع تر شما در گوگل کمک کند.

کانون تبلیغات اینترنتی زرنیاز ، نیازمندی های آنلاین برای معرفی کسب و کار شماست. در نیازمندی های اینترنتی زرنیاز می توانید دیده شوید ، آگهی مجزا ارسال کنید و تبلیغ و اطلاعات خود را ویرایش کنید ، آدرس وب سایت و همچنین شبکه های اجتماعی خود را درج کنید و علاوه بر ارسال آگهی رایگان، تبلیغ ویژه ارسال کنید. برای ارسال تبلیغ رایگان بدون ثبت نام از گزینه زیر استفاده نمایید:

کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی معرفی کنید

ضریب نفوذ و تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی را بسیار جدی بگیرید. شبکه‌هایی مانند فیس‌بوک، گوگل پلاس، linkedIn و همچنین اپلیکیشن‌های گوشی هوشمند مانند وایبر و تلگرام بسیار تاثیرگذارند. شاید باور نکنید فیس‌بوک به تنهایی روزانه بیش از ۷/ ۲ میلیارد لایک دارد. سایت گوگل پلاس نیز حدود ۱۳۵ میلیون نفر کاربر فعال دارد. این آمار و ارقام به معنی حضور دائمی مشتریان بالقوه شما است.

کاتالوگ های تبلیغاتی و کارت ویزیت خود را آماده کنید و بسازید

داشتن کاتالوگ در هر کسب و کاری بسیار مفید است. کاتالوگ خود را به صورت pdf بسازید و برای کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین اگر کسب‌وکار خود را به تازگی آغاز کرده‌اید، در اولین فرصت ممکن نسبت به ساخت کارت ویزیت، سربرگ و پاکت نامه اقدام کنید. اطمینان حاصل کنید که لوگو، آدرس سایت، شماره تلفن و هر اطلاعات لازم دیگر در آنها درج شده باشد. به تجربه ثابت شده است که مشتری با مشاهده این موارد احساس اعتماد بیشتری به شما خواهد داشت.

ایمیل بسازید و برای مشتریان خود پیشنهادهای تبلیغاتی ارسال کنید

با نام کسب‌وکار خود ایمیل جدیدی بسازید و برای مشتریان خود با برنامه زمانی مشخص ایمیل ارسال کنید. در این اقدام باید مطمئن شوید که مشتری تمایل به دریافت ایمیل‌های شما را داشته باشد. بنابراین بهترین کار آن است که از او بخواهید هنگام تکمیل فرم مشخصات در صورت تمایل به دریافت ایمیل، این موضوع را اعلام کند، به این ترتیب می‌توان مطمئن شد که ایمیل‌های ارسالی تبدیل به ایمیل‌های ناخواسته (spam) نمی‌شوند.

تبلیغات آنلاین ، بازاریابی بدون محدودیت

با هرکسی که فکر می‌کنید می‌تواند به فروش شما کمک کند، مکاتبه کنید. مطمئن شوید هر فردی که می‌تواند در اطلاع‌رسانی و تبلیغ به شما کمک کند را شناسایی کرده‌اید و سپس اطلاعات تبلیغاتی خود را برای آن ها ارسال کنید.
می توانید از آن ها بخواهید لینک وب سایت و آدرس شبکه های اجتماعی شما را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. پیشنهاد پورسانت برای این روش معرفی می تواند به تعداد اشتراک گذاری مویرگی انتشار مطالب شما کمک شایانی باشد.

مسابقه برگزار کنید و جایزه بدهید.

با طرح سوالی مرتبط با کسب‌وکار یا محصول خود، مسابقه برگزار کنید و جایزه بدهید. تجربه نشان می‌دهد این روش تبلیغی نیز از تاثیرگذاری مناسبی بر مخاطب برخودار است.

بیش تر بخوانیم: 

منبع: یک کسب ، دنیای اقتصاد ، زرنیاز