صاحبان کسب‌وکارها باید شیوه‌ی نوشتن تبلیغات اثربخش را بدانند. همه‌ی محصولات و کسب‌وکارهای گوناگون به تبلیغات و چاشنی‌های فروش نیازمند هستند. اما متأسفانه معمولا باانبوهی از تبلیغات روبه‌رو هستیم که نه‌تنها اثربخش نیستند، بلکه به‌شدت مسخره و گاهی اعصاب‌خردکن نیز هستند.

این تبلیغات بد به ضرر محصول تمام می‌شوند. برای تولید تبلیغات اثربخش باید مخاطب را به‌خوبی بشناسید. پس از آن با شناخت انواع تبلیغات و رسانه‌ها انتخاب مناسبی داشته باشید. ابزارهای مختلفی برای تبلیغات اثربخش دردستان شما قرار دارد:‌ بروشورها، بنرها، آگهی‌های کاغذی، کارت‌پستال‌ها، آگهی در مجلات و روزنامه، تبلیغات اینترنتی و … . با زرنیاز دات کام همراه باشید.

مطالب مرتبط:

ارائه تبلیغات موثر

در دنیای امروز صنعت تبلیغات درحالی‌که پشتوانه‌ی قدرتمندی برای تضمین کیفیت ندارد، انواع محصولات گوناگون را (با آگهی‌های بازرگانی و تبلیغات مختلف) به دنیا معرفی می‌کند. با اینکه کمی تند و اغراق‌آمیز به نظر ‌می‌رسد، اما این نتایج برآمده از آزمایش هزاران آگهی تبلیغاتی طی چندین دهه‌ است. تجربه نشان داده‌ است، تنها نیمی از تبلیغات عرضه‌شده واقعا به نتیجه می‌رسند و بر الگوی خرید مشتری و انتخاب برند توسط او اثر مثبتی می‌گذارند، در حالی که برخی از آگهی‌ها حتی تأثیر منفی روی فروش دارند! چنین چیزی چطور ممکن است؟ پس بنگاه‌های تبلیغاتی چه می‌کنند؟ آیا شرکت‌ها به دنبال بهترین تبلیغات نیستند؟ البته هدف بنگاه‌های تبلیغاتی تولید تبلیغات موثر است و شرکت‌ها هم به دنبال بهترین تبلیغات هستند، اما موانعی در این مسیر وجود دارد.

بر خلاف بیشتر صنایع در دنیای کسب‌وکار که امکان دریافت بازخوردهای قابلِ‌ اتکا را دارند، صنعت تبلیغات به‌ندرت بازخوردی عینی دریافت می‌کند که بتوان روی آن حساب کرد. تبلیغات و آگهی‌های بسیار اندکی مورد نظرسنجی قرار می‌گیرند (بنا بر برخی تخمین‌ها کمتر از ۱درصد)؛ بنابراین معمولا نمی‌دانیم تبلیغات تولید شده از نظر مشتریان چقدر خوب بوده‌اند. بدون اطلاع از کیفیت تبلیغ چطور می‌توانیم تبلیغات بعدی را بهبود دهیم؟ در سوی دیگر چندان نمی‌توان روی ارقام فروش (نوعی بازخورد) به‌عنوان معیار سنجش حساب کرد، زیرا داده‌های فراوانی از جمله فعالیت‌های رقبا، موجودی انبارها، آب ‌و هوا، وضعیت اقتصادی، تخفیفات، تغییرات قیمتی و مانند آن روی این رقم اثر می‌گذارد. در نهایت اینکه برخی بازخوردها نسبت به تبلیغات گمراه‌کننده هستند، مثل نظری که همسر مشتری (سفارش‌دهنده‌ی تبلیغات) از روی تعصب می‌دهد، نظر زیرشاخه‌ها یا زنجیره‌ها، شکایت یک مشتری عجیب و غیرمعمول و مانند آن.

موانع تبلیغات موثر

آزمایش و تست تبلیغات معیار خوبی برای ایجاد تبلیغات بهتر و موثرتر است، اما دشواری‌های بسیاری در این مسیر وجود دارد.

۱. خود را فریب ندهید
۲. بر ارقام مربوط به فروش تکیه نکنید
۳. به آزمودن تبلیغات اهمیت بدهید
۴. خلاقیت و ابتکار در انحصار شما نیست
۵. کپی‌برداری از دیگران همیشه جواب نمی‌دهد
۶. بدون استراتژی راه به جایی نمی‌برید
۷. در مسائلی که صلاحیت ندارید دخالت نکنید
۸. روش‌های ناکارآمد را به کار نگیرید

روش های تبلیغات موثر

محصولات و کسب‌وکارهای مختلف در حوزه‌ی تبلیغات حاضر می‌شوند و فعالیت می‌کنند. باید با خود فکر کنید که چه‌چیزی باعث می‌شود تا مخاطب و مشتری بالقوه‌ی شما به‌سمت رقیب‌تان برود؟ آگاهی و تمرکز نسبت به این مسئله بسیار مهم است. برای گرفتن گوی رقابت ازدست رقبا باید به مشتریان بالقوه و مخاطبان نشان بدهید که از سایرین برتر هستید و با انتخاب شما درحقیقت بهترین انتخاب ممکن را داشته‌اند.
درادامه ۱۱ روش برای تبلیغات اثربخش معرفی شده است.

۱. چه چیزی شما را از گردونه‌ی رقابت تبلیغات اثربخش خارج می‌کند؟

هر آگهی تبلیغاتی باید عبارتی معنادار برای مخاطب داشته باشد. در تبلیغات نباید به سروصدای بیهوده، زرق‌وبرق بی‌معنا و کلمات بسنده کرد. هر تبلیغ باید برای تک‌تک مخاطبان خود مفهوم داشته باشد. به‌گونه‌ای که به مخاطب نشان بدهد، خرید این محصول خاص چه مزایایی برای همان شخص به ارمغان می‌آورد. تبلیغات باید همه‌ی مخاطبان را تحت تأثیر قرار بدهد. تأثیری که موجب جذب مشتریان جدید و بالقوه به‌سوی محصول می‌شود.

۲. عنوانی قدرتمند داشته باشید: توجه‌ها را جلب کنید

این روزها اطراف ما مملو از تبلیغات مختلف است. همه‌ی تبلیغات را با نگاهی گذرا پیگیری می‌کنند و سریعا از آنها رد می‌شوند. درچنین آشفته‌بازاری باید تبلیغاتی اثربخش با ویژگی جلب‌نظر و توجه مخاطب تولید کنید. عنوانی مناسب می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.

۳. پیشنهادی بدهید که به هیچ‌وجه رد نمی‌شود

مشتریان از حراج و چانه‌زدن خوش‌شان می‌آید. پس سعی کنید با پیشنهاداتی از این دست، آن ها را به خود جلب کنید. ارسال رایگان، یکی بخر چند تا ببر، نسخه‌ی آزمایشی رایگان از محصول و بهترین قیمت را پیشنهاد کنید. اینها به موفقیت بیشتر شما کمک خواهند کرد. وقتی پیشنهاداتی عالی و وسوسه‌کننده داشته باشید، مشتریان به‌سوی‌تان جذب خواهند شد و نمی‌توانند دربرابر آن ها مقاومت کنند.

۴. از مزایا بگویید: مخاطب چه چیزهایی به‌دست می‌آورد

در تبلیغات لازم است از ویژگی‌ها و کاربرد محصول و خدمات سخن بگویید، اما آنچه مهم‌تر است، برشماری مزایا است. مشتری می‌خواهد بداند که با خرید از شما چه منفعتی نصیبش می‌شود. درواقع مشتریان با پرداخت هزینه به‌دنبال خرید کاربرد و سودی هستند که از محصول و خدمت کسب می‌کنند.

۵. تبلیغات خود را در قالب خبر ارائه بدهید

می‌توانید از تبلیغاتی استفاده کنید که مشابه عناوین خبری هستند. این تکنیک بسیار مهم و کاربردی است. زیرا مردم خواندن و پیگیری اخبار را ۷ برابر بیشتر از خواندن تبلیغات مهم می‌دانند. ضمن اینکه مردم هر روز و هر دقیقه با پیام‌های تبلیغاتی مختلف روبه‌رو هستند. بنابراین جذب آن ها به‌سمت تبلیغات کار بسیار دشواری است.

۶. کاری کنید که مخاطب بی‌هیچ ترس و خطری به سمت‌تان بیاید

کالاها و محصولات بی‌کیفیت زیادی در بازار وجود دارد. طبیعی است که درچنین شرایطی مشتریان نسبت به خرج‌کردن پول‌شان کمی واهمه داشته باشند. و نسبت به خرج‌کردن درآمدی که برای آن زحمت زیادی کشیده‌اند، حساس هستند. مشتریان وقتی احساس می‌کنند که با خرید‌کردن از شما پول خود را حرام می‌کنند و ممکن است پشیمان بشوند، به سراغ‌تان نخواهند آمد.

۷. دعوت به اقدامِ خرید از مشتریان و محکم‌کاری

به تبلیغ و اطلاع‌رسانی صرف بسنده نکنید. سعی کنید تا مشتریان بالقوه‌ی خود را دعوت به اقداماتی مانند کلیک بر آگهی، سفارش محصول، پرداخت مبلغ برای خدمات و … کنید. دعوت به اقدام می‌تواند به شکل درخواست ایمیلی از جانب مشتری به شما باشد یا پرکردن فرمی که اطلاعات بیشتری دراختیار مشتری قرار خواهد داد، درخواست برای عضویت در خبرنامه محصولات شما و از همه بهتر درخواست خرید محصول و خدمات.

۸. احساس ضرورت نسبت به خرید در مشتری ایجاد کنید

هدف شما فقط جذب مخاطب به آگهی‌ها نیست. هدف از تبلیغات هدایت مشتری به‌سمت خرید است. گاهی‌اوقات افراد به‌سمت آگهی و تبلیغات شما جذب می‌شوند و از آن استقبال می‌کنند، اما از آنجایی‌که اقدامی فوری نسبت به خرید صورت نمی‌گیرد، خرید به تعویق می‌افتد.

۹. سفارش و توصیه‌ی مشتریان قبلی به مشتریان بالقوه را فراموش نکنید

یکی دیگر از روش‌های تولید و خلق تبلیغات اثربخش، ایجاد اعتماد و علاقه نسبت به برند و سازمان خودتان در مشتری و مخاطب است. این‌ روزها مردم دل‌نگرانی‌ها و دقت زیادی در انتخاب محصول و خرید به‌ویژه در خرید آنلاین به‌خرج می‌دهند. به‌همین‌دلیل باید بتوانید اعتماد آنها را به خود جلب کنید و نشان بدهید که خرید از شما بهترین انتخاب ممکن است.

۱۰. از طرح‌های تصویری جذاب کمک بگیرید

بیشتر مردم ازطریق دیداری به تصاویر جدب می‌شوند. پس طبیعی است که متنی ساده برزمینه‌ای ساده‌تر آن ها را به خود جذب نخواهد کرد. درواقع افراد میلی به خواندن متون آگهی‌های مختلف ندارند و هرچیزی را که در آگهی‌ها نوشته شود، نمی‌خوانند.

۱۱. اطلاعات تماس را دراختیار مخاطب قرار بدهید

خیلی از مواقع، تبلیغات بیلبوردها، پوسترها، مجلات و … علیرغم هزینه‌ی زیادی‌که صورت گرفته است، فاقد اثربخشی لازم هستند. علت چیزی نیست جز اینکه اطلاعات تماس با فروشنده به‌وضوح دراختیار مخاطب قرار نمی‌گیرد. چنین اشتباهی باعث می‌شود که مشتری شما را گم کند.

همیشه باید چیزی ورای انتظار مشتریان ارائه کنید. اگرچه تبلیغات اثربخش نقش تعیین‌کننده‌ای در موفقیت شما دارند، ولی برای رضایت مشتریان باید اقدامات دیگری نیز چاشنی کار خود کنید. بهترین تجربه‌ای که دوست دارد را برای او تولید کنید.
با این روش‌ها و استفاده از سایر روش‌های تبلیغات اثربخش، می‌توانید شانه‌به‌شانه‌ی رقبا در بازار فعالیت کنید و درصورت موفقیت تبلیغات‌تان از همه، به‌اندازه‌ی یک سروگردن بالاتر هم بروید. باید تلاش کنید تا با تبلیغاتی جذاب مخاطب را به توجه به آنچه پیشنهاد می‌کنید، جلب کنید. با این کار مشتریان بالقوه را به بالفعل تبدیل خواهید کرد.

تبلیغات از واجب‌ترین بخش‌های هر کسب‌وکاری است و البته تبلیغات اثربخش و خوب کلیدی برای گشودن دروازه‌های موفقیت شماست. کانون تبلیغات اینترنتی زرنیاز ، میزبانی مناسب برای تبلیغات شما و همچنین بستری مناسب برای معرفی محصول و خدمات شما به مشتریان بالقوه و بازار هدف می باشد. شما می توانید آگهی و تبلیغ خود را به صورت رایگان و یا ویژه بدون ثبت نام در زرنیاز درج و ارسال نمایید ، برای ارسال آگهی بدون ثبت نام از گزینه زیر استفاده نمایید:

بیش تر بخوانیم: 

منبع: چطور